Odszkodowanie za nieudany urlop – jakie prawa ma podróżujący

Zwolnienie lekarskie z pracy
Zwolnienie lekarskie? Sprawdź czy należy Ci się dzień wolny od pracy!
23 października 2017
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze
23 września 2019

Odszkodowanie za nieudany urlop – jakie prawa ma podróżujący

Nieudany urlop. Kwestia odszkodowania i zadośćuczynienia

Zbliżają się wakacje i okres urlopów.To już ostatni dzwonek, by zorganizować wyjazd. Wyjeżdżając na wakacje przygotowane przez biuro podróży, musimy pamiętać, że niezgodność oferty ze stanem rzeczywistym może być ważnym punktem w walce o odszkodowanie i zadośćuczynienie za zmarnowany czas wakacji.

Zadośćuczynienie i odszkodowanie w przypadku nieudanego wyjazdu urlopowego

Dla osoby wyjeżdżającej na wakacje duże znaczenie ma kilka aspektów. Najistotniejsza jest zależność pomiędzy ceną a proponowaną jakością usług. Dla podróżujących znaczenie ma to, czy hotel będzie blisko morza, jaki standard będą miały pokoje i oferowane wyżywienie. Niezgodność tych elementów z warunkami opisanymi w zapisach umowy, może to być przesłanką do ubiegania się o wypłatę odszkodowania.

W przypadku nieudanego urlopu powinniśmy także ubiegać się o zadośćuczynienie. Podstawą domagania się zadośćuczynienia nie może być szkoda materialna,a na przykład taka, która miała wpływ na na nasz stan emocjonalny czy zdrowie. O zadośćuczynienie możemy się ubiegać, gdy ze względu na zaniedbanie ze strony hotelu złamaliśmy rękę. Powodem do wypłacenia zadośćuczynienia mogą być też różne stresowe sytuacje związane z niskim standardem usług hotelowych.

Za co nie odpowiada biuro podróży

Trzeba pamiętać, iż nie za każdą niedogodność odpowiada biuro podróży. Zła pogoda, silne wiatry, burze jako czynniki mające charakter zewnętrzny i sytuacje których nie można przewidzieć nie mogą być argumentem do ubiegania się o zadośćuczynienie. Podobnie jest z działaniem osób trzecich. Jeśli z naszej winy spóźnimy się na samolot,  także nie będziemy mieli podstaw do ubiegania się o zadośćuczynienie i odszkodowanie.

Zanim podpiszemy umowę z biurem podróży, warto dokładnie przeanalizować cały dokument. Wszystkie niejasności trzeba natychmiastowo wyjaśnić z organizatorem wakacji. Warto być świadomym podróżnikiem, który zna swoje prawa.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa plików cookies
Ok